Wakacyjne podróże

Filmik z wakacyjnych podróży, bardzo ciekawe często można coś się z nich dowiedzieć

Chorwacja, jest idealnym miejscem na wakacje. Kto by pomyślał, że pokocham to miejsce. Chorwacja to nadmorski krajobraz pełen sosnowych lasów, zatok i wybrzeży brzegowych. Wzdłuż wybrzeża można żeglować, nurkować i podziwiać głębiny morskiej Chorwacji. Również górskie wędrówki, szlaki piesze i rowerowe są bardzo popularne na terenie Chorwacji.
Co do sportów ekstremalnych to w Chorwacji bardzo popularnym sportem jest rafting. Paralotniarstwo można uprawiać w okolicach takich jak: Biokovo i Vidova Gora na Braču.
Warto pamiętać, że na terenie Chorwacji jest 1244 wysepki, z czego 50 jest zamieszkiwanych. A odwiedzić warto wyspy: Krk i Cres.
Warto będąc w Chorwacji udać się do Spa, można wtedy poczuć jak pachnie prawdziwa lawenda czy też rozmaryn. Odprężenie w gabinetach gwarantowane :-)
Risnjak, Paklenica, Jeziora Plitwickie i Północny Velebit to piękne miejsca na mapie Chorwacji.
Będąc w Chorwacji warto także popróbować kilku smakołyków tych okolic. Ciasta Mantalata i Arancina oraz małże i ostrygi to pyszne dania chorwackiej kuchni. To właśnie Dubrownika oferuje nieziemskie smakołyki z cukierni chorwackiej.
Będąc w Chorwacji nie zapomnij o przysmaku jakim jest krowi ser ze śmietaną.
A oto zabytki tego regionu:

  • Museum Agnes
  • Brdovec Museum
  • Donja Kupcina Local History Museum
  • Jastrebarsko Municipal Museum
  • Gallery of Naive Art Zlatar
  • The Hlebine Gallery of Naive Art

Czas analogowy

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Interesujący cytat:

Nie idź za mną, bo nie umiem pro­wadzić.Nie idź prze­de mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po pros­tu obok mnie i bądź moim przyjacielem." ~ Al­bert Camus