Stolica piosenki

Opole to urocze okolice oraz stolica naszej polskiej piosenki.
Opolska Wenecja, Festiwal Muzyczny czy też Wieża Piastowska to piękna historia Opola. Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Opola jest Kościół Franciszkanów, Kościół Św. Trójcy oraz piękny brzeg miejskiej Młynówki. Średniowieczna kamienica, zwana “książęcą” lub “Pod Lwem” to także miejsce, które warto odwiedzić będąc na opolskim Rynku. Nie mogę zapomnieć także o Zobaczeniu Zamku Górnego, jest to jeden z dwóch opolskich zamków. Dwie legendy o zamku toczą spory od dawna, jedni mówią, że zamek powstał przed XIII wiekiem, jako drewniany dwór, a znów drudzy upierają się, że Zamek powstał w XIV wieku, dzięki staraniom Władysława Opolczyka.
Ciekawostką z Opola jest to, Opolska Wenecja powstała na fundamentach murów miejskich z dawnych wieków. „Śpiewać każdy może”, te słowa towarzyszą chyba każdemu, który chociaż raz był na Festiwalu Muzyki Polskiej w Opolu. W okolicach Wyspy Pasieka odwiedzić można niesamowity opolski amfiteatr, oraz Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki, a na tej alejce znajdziesz autografy: Kory, Grechuty, Maryli Rodowicz i Czesława Niemena i Krzysztofa Krawczyka.


Ogród Zoologiczny w Opolu jest też dobrym miejscem na popołudniowy spacer po okolicy. U progu Zoo powitają Was uśmiechnięte małpki. W Opolu warto wybrać się na Wzgórze Uniwersyteckie, gdzie zobaczyć będzie można:

  • grobowce-biskupa Jana Kropidło i senatora E. Osmańczyka
  • kaplicę św. Wojciecha oraz studnię
  • oraz pomnik Joanny Gryzik, czyli popularnego Śląskiego Kopciuszka.

Warto w wolnym czasie poczytać o tym kopciuszku, legend na ten temat nie brakuje :-)

Czas analogowy

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Interesujący cytat:

Nie idź za mną, bo nie umiem pro­wadzić.Nie idź prze­de mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po pros­tu obok mnie i bądź moim przyjacielem." ~ Al­bert Camus