Ciekawe zdjęcia

Oprócz ciekawych zdjęć podam Wam kilka ciekawostek z Polski. Jestem ciekawa, czy o tym wiedzieliście :-)
W Polsce znajduje się jedyny taki Krzywy Las koło Gryfina, nigdzie indziej takiego lasu nie znajdziecie.
Dwie rzeki, ten sam dopływ, bez mieszania wód? Tak to możliwe skrzyżowanie wód w Wągrowcu, to atrakcja dla przyrodników i nie tylko. Można w tych okolicach zobaczyć jak rzeka Wełna i Niella, krzyżują się w tym samym miejscu nie łącząc się.
Kopalnia Bełchatów, to najnowocześniejsza i największa kopania odkrywkowa węgla brunatnego w Polsce. Wielkie wgłębienia kopalni wprawiają w zachwyt niejednego turystę.
Ludzie z całego świata, przyjeżdżają do Szymbarku by podziwiać odwrócony dom. Jest to największa atrakcja Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
W Warszawie zobaczyć można najwyższy budynek w Polsce. A jest to Pałac Kultury i Nauki.
W Polsce największą zaporą wodną jest Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Na budowę zapory zużyto, tyle betonu, że można by było ogrodzić nim całą Polskę.
Czy w Małopolsce znajdziemy pustynię? Otóż tak, na zachód od Olkusza znajduje się Pustynia Błędowska. Nikt do końca nie wie jak powstała ta pustynia.
Dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego nie jest zwykłym dachem. Na samej górze Biblioteki znajduje się hektar pięknego ogrodu. Jest to jeden z najpiękniejszych ogrodów dachowych.
Warszawa jest cała w naj.. Bo ma najdroższy hotel w kraju, bo ma najwyższy budynek i najmniejszy i najwęższy dom oraz najstarszą cukiernię i najwyżej położony basen.
A czy wiecie, że województwo Łódzkie znajduje się w samym centrum Polski? To właśnie miejscowość Piątek jest geometrycznym środkiem Polski.

Czas analogowy

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Interesujący cytat:

Nie idź za mną, bo nie umiem pro­wadzić.Nie idź prze­de mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po pros­tu obok mnie i bądź moim przyjacielem." ~ Al­bert Camus